“Je tomu zhruba rok, kdy jsem si řekla definitivní „a dost!“. Octla jsem se tehdy na úplném dně. Fyzickém i psychickém. Dno po všech stránkách, odkud to vypadalo, že už není návratu. Po třetím porodu (viz foto) jsem skončila, stejně jako během těch předchozích – s obezitou (půl roku po porodu na porodní váze) a nyní dokonce i s prediabetem a hodnotami glykémií na lačno kolem/přes 6,5 mmol/l.

Na konci 3. těhotenství došlo k záchytu těhotenské cukrovky (řešeno pouze dietou), což je velká predispozice pro vznik cukrovky 2.typu, kam jsem „úspěšně“ směřovala. Řekla jsem si, že přece musí existovat způsob, jak z toho ven?! Ani dosavadní lékařské znalosti a nesčetné pokusy zhubnout a navrátit si zdraví, které se běžně všude doporučují (tedy i v ordinacích lékařů), na mě nefungovaly. Vždy nastal jojo efekt i s přídavkem a horším psychickým stavem.

Správné řešení obyčejně bývá to nejjednodušší. Otevřela jsem lékařskou fyziologii a najednou jsem viděla věci, které mi dříve nedocházely. Začala jsem pátrat na zahraničních serverech. U nás podobné informace v té době chyběly nebo byly značně zřídavé. Narazila jsem na neskutečný proud kvalitních a vědecky ověřených informací, které vycházejí z jednoduchosti a základního fungování lidského těla.

Prof. Tim Noakes a jeho Real Meal Revolution (Revoluce v jídle nyní vyšla i česky a pro děti kniha Superfood for superchildren), pak Dr. Jason Fung a jeho Dietary management (krásně vysvětluje hormonální teorii obezity, také v knize Obesity Code), Dr. Andreas Eenfeldt se svými stránkami Dietdoctor.com, Dr. Richard K. Bernstein a jeho Diabetes Solution (pro všechny typy cukrovky), Dr. Stephen Phinney a Jeff Volek, Dr. Ludwig, Dr. Lutz, Dr. Perlmutter, Dr. Hallbergová a mnoho dalších.

V češtině je zdrojem velmi kvalitních informací i zde právě Neslazeno.cz. To mě také přivedlo ke spolupráci s odborníky v Globopolu. Veškeré informace jsem začala dávat dohromady a začala se jimi řídit. Našla jsem a stále nacházím způsoby stravování a režimu vhodné pro mé tělo, jak bojovat s diabezitou (obezita a cukrovka). Tělo je jako hudební nástroj, proto je třeba jej ladit neustále, protože jeho potřeby nejsou konstatní, ale mění se.

V mém případě zabrala nízkosacharidová strava (LCHF – low-carb, high-fat and moderate protein). Ano, někdy se stane že vybočím ( I shnilý milník může ukazovat správnou cestu.), ale hned se vracím zpět k tomu, co dělá mému tělu dobře. Nízkosacharidovou stravu jsem začala kombinovat s přerušovanými půsty (IF – intermittent fasting) a po zhruba desítce shozených kil jsem přidala i pohyb.

Začala se mi vracet životní energie. Postupně se ze mě stává jiný, nový člověk. Po roce jsem dostala svůj cukr pod kontrolu (doporučuji stejnojmenný web Cukr pod kontrolou) kdy se mé hodnoty gylkémií pohybují v normálním rozmezí jak na lačno, tak po jídle.

Prozatím jsem zhubla o 25kg a obvod v pase změnšila o 18cm a přes břicho o 27cm.

Veškeré informace, které jsem získala a stále získávám se pokouším předat dál. Třeba formou svého blogu Doktorka v ofsajdu a také jeho FB stránkou. Na blog postupně překládám i články již zmiňovaného Dr.Jasona Funga s jeho laskavým svolením.

Všem přeji, aby v sobě našli také sílu udělat ve svém životě změny. Vím moc dobře, že to není jednoduché a nejvíc a nejtěžší práce musíme udělat vždy my sami na sobě a v sobě.

Držím všem pěsti!

SH

Tým Neslazeno.cz: “Gratulujeme. Neuvěřitelný příběh. A určitě není napsána poslední kapitola.”

Copy link
Powered by Social Snap