Vloženo 11. července 2017 (JV)

“Bylo mi 34, když mi diagnostikovali žlučníkové kameny. Absolvovala jsem operaci 2 měsíce poté. Po operaci jsem dávala asi rok do kupy trávení, několikrát jsem skončila na pohotovosti s křečemi v břiše, zkoušela různé potraviny, co mi bude sedět a co ne.

Bylo mi řečeno, že nemám jíst příliš tučná jídla, že to bez žlučníku budu těžko trávit a může mu být špatně, že můžu i bez žlučníku prodělat žlučníkový záchvat. Což se několikrát i stalo. Bylo mi doporučeno brát Pancreolan s každým tučným jídlem, abych byla schopná ho strávit.

Celých 5 let to tak dělám. Před 4 měsíci jsem začala LCHF.

Vůbec ne z důvodu trávicích potíží, ale z důvodu toho, že mě celoživotně trápí akné. I teď, ve 39 letech, jsem někdy vypadala jako teenager v rozpuku!

Po 2 měsících mám pleť jakou jsem měla pouze při užívání hormonální antikoncepce! Nemám ani pupínek. Jako druhotný efekt jsem vysadila Pancreolan, můžu jíst v pohodě kachnu nebo bůček a není mi špatně.

Nejhůře jsem na tom byla po operaci s mlékem a mléčnými výrobky – smetany, sýry a jogurty jsem úplně vyřadila z jídelníčku. Dneska si zase užívám všechno bez omezení a beze strachu že žlučníkové koliky. Zpočátku jsem měla úplně strach to zkusit a jen olízla lžíci se smetanou a čekala do druhého dne, co se stane. Nic! Nemohla jsem tomu uvěřit. Jindy bych trpěla a nebo bych sahala po úlevě v podobě léků.

LCHF mi totálně změnila kvalitu života! Mám super pleť, dobře trávím a ušetřím za léky, které už nepotřebuju. Navíc nemusím neustále myslet na to, jestli je mám s sebou, když jedu pryč. Fakt, nikdy bych nevěřila, že budu jíst všechno bez omezení, i bez žlučníku a že můžu mít skvělou pleť bez HA!”

BH

#Děkujeme #Gratulujeme #Hodněštěstí

Neslazeno,cz (2017)

Více o nízkosacharidové stravě a akné:

Paoli (2013) Beyond weight loss: a review of the therapeutic uses of very-low-carbohydrate (ketogenic) diets

Copy link
Powered by Social Snap